Měníme svět diabetu více než 90 let

Historie společnosti Novo Nordisk je mimo jiné příběhem o lidské kreativitě a vytrvalosti. Začala před více než 90 lety. V té době byly založeny dvě malé dánské firmy – Nordisk Insulinlaboratorium (1923) a NovoTerapeutisk Laboratorium (1925). Tyto dvě společnosti zahájily výrobu inzulinu, nového revolučního léku, který byl krátce předtím objeven kanadskými vědci.

 

Stavíme na minulosti – vzhlížíme do budoucnosti

Již od prvních dnů se obě firmy, Nordisk i Novo, soustřeďují na vývoj produktů, které pomáhají lidem s cukrovkou. Po desetiletí se rozvíjely paralelně a i díky intenzivní vzájemné soutěži se staly těmi nejlepšími ve svém oboru. V roce 1989 se rozhodly sloučit a vytvořily společnost Novo Nordisk. Ta od té doby rychle expanduje a v současnosti zaujímá vedoucí postavení nejen v léčbě diabetu, ale také v léčbě hemofilie, léčbě růstovým hormonem a hormonální substituční terapii.

Odpovědnost firmy vůči pacientům, zaměstnanců a akcionářům, dokumentuje naše vize Novo Nordisk Way.

I v budoucnosti budeme nadále stavět na odkazu zakladatelů společnosti Novo Nordisk a dělat vše potřebné pro to, abychom změnili k lepšímu léčbu diabetu a tím i život pacientů na celém světě. Naše historie nám říká, že je to možné.

 

MAPA_3/19

 

Přečtěte si více o zakladatelích:
Maria & August Krogh, Hans Christian Hagedorn, August Kongsted and Harald & Thorvald Pedersen.

Zakladatelé